Bizonyos sztereotípiák megállják a helyüket a magyarokkal kapcsolatban, ha tetszik, ha nem. Igazi magyar mentalitásra vall, hogy mindent a számunkra lehető legkényelmesebben, legolcsóbban szeretnénk megoldani. Hajlandóak vagyunk szerszámot ragadni, bármilyen szakmunkáról legyen szó. Ám legyen! Ennek kapcsán szeretnénk bemutatni néhány házi praktikát a dugulásoknál, illetve pontosítani azokat a helyzeteket, amikor viszont elkerülhetetlen a szakember kihívása.
A legjobb duguláselhárítás módszerek és tippek között talán az ecet az, amivel a legtöbbször találkozhatunk. De ott van még a trisó, a szódabikarbóna is. Miért ezekkel a szerekkel érdemes próbálkozni és miért felesleges tízezreket elkölteni a boltokban a duguláselhárító szerekre?
A duguláselhárítás szükségességének miértjét nézzük először. A lefolyóba gyűlt szennyeződések, idegen tárgyak gyakran okoznak ilyen problémát. Azt gondolhatnánk, hogy a nagyobb mennyiségű mosogatószer használatával majd elkerülhető a dugulás kialakulása, pedig ponthogy ráteszünk még egy lapáttal. A kevés is gondot okoz, de akkor mégis hogyan kellene csinálni?
A kulcs az elegendő mennyiségű, de nem túl sok tisztítószer használata, valamint minél több forró víz. Az utóbbi csodákra képes, ellenben a durva, erős szerekkel, mint a sósav, amit a mai napig gyakran használnak duguláselhárításra, vízkőoldásra. Utóbbiban egyébként szintén remekel az ecet, sőt a citrom, s annak leve is. Az erős vegyszerek károsak a környezetre, ránk és a csövekre is. Igaz, hogy képesek leoldani a zsíros szennyeződéseket is, azonban vele együtt minden mást is. Gondolhatjuk, milyen állapotban lehet az a cső, amit rendszeresen sósavaznak.
Continue reading » Duguláselhárítás egyénileg vagy duguláselhárítóval?